Tenteler
 
Bahçe ve terasların şıklığını en iyi tenteler tamamlar. Tenteler üçe ayrılır.

a) Katlanır Kollu Tenteler
b) Pencere Tenteleri
c) Kış Bahçeleri İçin Tasarlanan Tenteler

Katlanır kollu tenteler; balkon, teras ve avlular için uygundur. Bu tenteler, istenilen ölçülerde olabilir. Pencere tenteleri ise pencerelere takılır ve açılıp kapanma mekanizması, katlanır kollu tentelere göre daha değişiktir. Tente grubunda yer alan son alternatif ise kış bahçeleri ve seralar için üretilen modellerdir. Bu ürünler iç mekan kullanımına uygun, değişik sistemlere sahiptirler. İyi bir tentenin en önemli özelliği, tüm konstrüksiyonunun paslanmaz malzemeden üretilmiş olmasıdır. Bu malzemeler içinde en iyisi ise paslanmaz elektro statik boyalı alüminyumdur. Tente alınırken göz önünde bulunması gereken hususların başında konstrüksiyondan sonra pistonlar gelir.

Makasları pistonlu ürünler kesinlikle daha uzun ömürlüdür ve sessizlik için tercih edilir. Daha sonra güneş, yağmur ve rüzgar sensörlerine dikkat edilmelidir. Her biri farklı işlevlerdeki bu sensörler sayesinde, hem ürünün zarar görmesi engellenir, hem de altında kullanılan mobilyalar korunur. Güneşin geliş açısı da tentenin konumu için oldukça önemlidir. Tentelere en fazla 35 dereceye kadar açı verilebilir ancak güneşi tam karşıdan alan sorunlu mekanlar için tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanılır. Tüm bu detayların yanında tentelerin kumaşları da unutulmamalı. İyi tente kumaşı kötü hava şartlarından etkilenmeyen, su geçirmeyen ve asitli kuş pisliklerinden etkilenmeyen kumaşlardır. Tamamı dralon kaplı bu kumaşlar ayrıca solmama özelliğine de sahiptir. Dünyanın en iyi tenteleri Almanya' da üretilir.

Teknolojinin ulaştığı son noktalarda üretilen bu ürünler de kendi aralarında ikiye ayrılırlar.

a) Manuel Kumanda Edilen Tenteler
b) Motorlu Tenteler

Manuel kumanda edilen tentelerin, açılıp kapanması teknik mekanizması sayesinde oldukça kolaydır. Motorlu tenteler ise elektrikle çalışır, ayrıca bu modeller elektrik kesintilerine karşı manuel olarak da kumanda edilebilir. Tentelerde son teknolojiyi yansıtan uzaktan kumandalar, motorlu modellerin en şık aksesuarlarıdır. Kumandalar, pratikliği sayesinde kullanıcılara büyük kolaylık sağlar.